Jablonecký OCELÁK 2022 | Info

Jablonecký OCELÁKJablonecký OCELÁK 2022
dlouhý triatlon
Místo: Jablonecká přehrada, stánek "U Davida"
GPS: 50.7330086N, 15.1773658E
Datum: 13.08.2022, 05:00


Informace o závodu:


4. ročník této netradiční sportovně-společenské akce, kde se potkají a utkají odvážlivci na ironmanských tratích 3,8-180-42km.

Už se vás těšíme na startu, nebo při odpoledním doprovodném charitativním programu.

Aktuality:


PODĚKOVÁNÍ 2022 | 2022-08-10 00:00:00[ID: 13]

Děkujeme partnerům: Pivovar Rohozec, ABB, Amix, Dr. Ötker, A.Raymond ale i dalším, kteří nám pomáhají.


Změny trasy 2022 | 2022-08-02 00:00:03[ID: 11]

Jinak upozornění na změny.
1. První a zásadní je, že se nejede podél Jizery, ale z Mexika se jede doprava až na Vysoké n. Jizerou. Pak se pokračuje dál směr Roprachtice, ale odpočuje se nahoře na hřebeni přes Příkrý na Semily.

2. Ze Semil je to stejné až na silnici na Tatobity, přes které jedeme dál po této silnici až na odbočku na Rovensko do Lestkova. Z Rovenska klasický původní úsek, který zůstal jako jediný špatný, ale projet se to dá. Je to tam samá záplata, ale žádné extra hroby jsem tam nepotkal.

3. Další změna nastává na výjezdu z Mladějova, kde pokračujeme stále po silnici 281 na Sobotku a ze Sobotky se vracíme zpět na původní trasu do Libošovic.

4. Dál je to klasika kolem Branžeže do Kněžmostu, kde se dáme doleva a pak do prava směr Bakov nad Jizerou. Z Bakova přes Malou Bělou nádherný úsek do Bělé a potom kolem koupaliště směr Ralsko (Kuřívody).

5. Do Mimoně je pak parádní nová silnice a před Mimoní je od Ploužnice krásná nová cyklostezka, kterou máte povinnost použít. Mimoň jsem uváděl v souvislosti s občerstevním a žádná změna tam jinak není. Přes Noviny je také krásný nový asfalt, takže luxusní.

6. Další změna je po sjezdu z Kotle směr Český Dub. Jedeme na Dub až těsně před město a odbočujeme takovou ostrou vracečkou a propojíme to na silnici na Hodkovice. Nejede se tedy přes letiště.

7. Pak už jen návrat na klasický návrat přes Rádlo a jsme zpět. Některé změny jsou vynucené uzavírkami a některé jsou zařazeny tak, aby to navazovalo a dalo nám to kilometry. Takže už pak jen krásný výlet po Jizerkách...


Prohlídka cyklistické trasy z 31.7.2022 | 2022-08-02 00:00:02[ID: 10]

V neděli jsme byli projet trasu cyklistiky a musím konstatovat, že změny kvůli uzavírkám nejsou zase tak špatné. Dokonce bych to hodnotil jako velice pěkné a uvidíme, jak bude jednou vypadat trasa, až nám to tam všechno opraví?

Důležité informace se týká původní skvělé občerstvovačky v Mnichově Hradišti, kterou letos nemáme na trase. Alternativou může být něco na 98km v Bakově nad Jizerou. Je tam před příjezdem na křižovatku u závor na takové nenápadné odbočce Restaurace Na růžku, kde se vaří a jídlo dobré. Přímo u závor lze zastavit a na zahrádce doplnit tekutiny. Mají tam pivo, točený Birell pomelo grep a k jídlu maximálně nějaký chlebíček. Takže spíš doplnit tekutiny, než něco rozumného k jídlu. Pak jsme nic moc dlouho neviděli a to ani přímo na trase v Bělé pod Bezdězem. Asi tam nějaké hospůdky budou, ale nemáme to prozkoumané. To je na cca 110km. My jsme teda pak stavěli až na prvním kruháči v Mimoni, který sice není přímo na trase, protože uhýbáme malinko dříve, ale zajížďka to je případně jen pár desítek metrů. Tam je přímo u kruháče hospůdka, kde měli výborný vývar a ani jídlo nevypadlo špatně. Já už tam jedl jindy a to bylo taky výborné. Ale bacha, mají tam taky pivo! Plzeň a Březňák 12°, což nám celkem zachutnalo a vyřešilo to bolesti, které po několika pivech hned odezní. Jinak mají i další nealko nápoje. Asi bych doporučil jednu zastávku tam, akorát je potřeba počítat s tím, že je to až na 130km. Pak už se dá vynechat Osečná, kde jinak můžete dát něco v cukrárně u odbočky na Kotel.


Počet aktualit na stránku

Celkem aktualit: 5