TRI-CLUB Jablonec | Naše akce

Naše akce

Zimní triatlon Zimní triatlon
zimní triatlon
Místo: Sportovní areál Břízky
Aktuální datum: datum není k dispozici

Základní informace:

Ještě před vznikem zimního triatlonu v podobě, jak ho známe v současnosti, se v Jablonci konalo dávno před tím několik ročníků ve verzi plavání v bazénu, běžky a běh. Po odplavání v bazénu se pak startovalo dle časových rozdílů na trať běžek v běžeckém lyžařském areálu Kolečko. Finální disciplína potom probíhala u jablonecké přehrady, kde se běhalo kolem té největší – první. Bylo to v rámci zimní přípravy a tento závod byl velmi oblíben nejen triatlonisty, ale také lyžaři, plavci i atlety. Po ukončení organizování tohoto závodu se Petr Jandera rozhodl v roce 2008 obnovit zimní triatlon v Jablonci. Tak se zrodilo 10 ročníků zimního triatlonu ve formátu, jak ho známe v posledních letech i na mezinárodní scéně. Závod byl pravidelně v kalendáři závodů českého poháru a v předposledním 9. ročníku to byl závod Mistrovství České Republiky. Závod vždy přilákal elitní závodníky a olympioniky, ale na startu jsme mohli najít i účastníky z řad hobíků.

Po deseti ročnících došlo k ukončení této série, která je velice organizačně náročná. Přejeme všem organizátorům této varianty triatlonu mnoho zdařených závodů a hlavně hodně účastníků, kvůli kterým se veškeré akce organizují.

Aktuální termín: nebyl nalezen

Vypadá to, že zatím nebyla doplněna žádná historie k této akci a ani není plánovaný termín.

Snažíme se postupně doplnit informace z historie našich akcí i do těchto nových stránek. Prioritou však zůstává zprovoznění některých dalších sekcí nového webu. Pokud tedy hledáte něco z historie, nebo se chcete dozvědět více o této akci, musíte přejít na náš původní starý web.kliknutím na tento odkaz