Jablonecký Ocelák

POKYNY RUN popisZákladní informace

Základní informace a případně se i registrovat můžete ZDE.


Registrace je spuštěna

13.7.2023

Registrace na ročník 2023 je spuštěna. Původně byl záměr vše spustit na nových webových stránkách, které se připravují. Z časových důvodů se zatím nepodařilo stránky připravit a zprovoznit, tak ještě letošní ročník spouštíme na takové provizorní verzi. Díky za pochopení a můžete případně sdílet s kamarády, kteří by si to chtěli třeba vyzkoušet.

Doporučujeme si předem přečíst základní informace o akci. Do registrace můžete přejít i přímo ZDE.

Jablonecký OCELÁK 2023 - sobota, 12.8.2023

19.4.2023

I letos se bude OCELÁK konat a vše proběhne v podobném duchu jako předchozí ročníky. Spuštění přihlášek plánujeme od 1.6.2023.


PODĚKOVÁNÍ 2022

10.8.2022

Děkujeme partnerům: Pivovar Rohozec, ABB, Amix, Dr. Ötker, A.Raymond ale i dalším, kteří nám pomáhají.

Zde jsou odkazy na MAPY TRATÍ a možnost stažení trasy v GPX.

Přihlásit se můžete online a počet účastníků je omezen na 20. Pro registraci klikněte ZDE.

Triclub na facebooku: bohužel neznáme důvod, ale FB stránky jsou nedostupné a podpora FB nereaguje.

Akce na FB pod zpřáteleným sdružením Citrus Bike Teamu: přejít na fb - Citrus Bike Team

Pomoc Pavlu Oplovi

2.8.2022

Pokud se nemůžete akce zůčastnit, i tak můžete přispět jakoukoliv částkou na bankovní účet TRICLUBU. Využít můžete třeba tento přednastavený QR kód, kde můžete částku libovolně změnit.

Prohlídka cyklistické trasy z 31.7.2022

2.8.2022

V neděli jsme byli projet trasu cyklistiky a musím konstatovat, že změny kvůli uzavírkám nejsou zase tak špatné. Dokonce bych to hodnotil jako velice pěkné a uvidíme, jak bude jednou vypadat trasa, až nám to tam všechno opraví?

Důležité informace se týká původní skvělé občerstvovačky v Mnichově Hradišti, kterou letos nemáme na trase. Alternativou může být něco na 98km v Bakově nad Jizerou. Je tam před příjezdem na křižovatku u závor na takové nenápadné odbočce Restaurace Na růžku, kde se vaří a jídlo dobré. Přímo u závor lze zastavit a na zahrádce doplnit tekutiny. Mají tam pivo, točený Birell pomelo grep a k jídlu maximálně nějaký chlebíček. Takže spíš doplnit tekutiny, než něco rozumného k jídlu. Pak jsme nic moc dlouho neviděli a to ani přímo na trase v Bělé pod Bezdězem. Asi tam nějaké hospůdky budou, ale nemáme to prozkoumané. To je na cca 110km. My jsme teda pak stavěli až na prvním kruháči v Mimoni, který sice není přímo na trase, protože uhýbáme malinko dříve, ale zajížďka to je případně jen pár desítek metrů. Tam je přímo u kruháče hospůdka, kde měli výborný vývar a ani jídlo nevypadlo špatně. Já už tam jedl jindy a to bylo taky výborné. Ale bacha, mají tam taky pivo! Plzeň a Březňák 12°, což nám celkem zachutnalo a vyřešilo to bolesti, které po několika pivech hned odezní. Jinak mají i další nealko nápoje. Asi bych doporučil jednu zastávku tam, akorát je potřeba počítat s tím, že je to až na 130km. Pak už se dá vynechat Osečná, kde jinak můžete dát něco v cukrárně u odbočky na Kotel.

Jinak upozornění na změny.
1. První a zásadní je, že se nejede podél Jizery, ale z Mexika se jede doprava až na Vysoké n. Jizerou. Pak se pokračuje dál směr Roprachtice, ale odpočuje se nahoře na hřebeni přes Příkrý na Semily.

2. Ze Semil je to stejné až na silnici na Tatobity, přes které jedeme dál po této silnici až na odbočku na Rovensko do Lestkova. Z Rovenska klasický původní úsek, který zůstal jako jediný špatný, ale projet se to dá. Je to tam samá záplata, ale žádné extra hroby jsem tam nepotkal.

3. Další změna nastává na výjezdu z Mladějova, kde pokračujeme stále po silnici 281 na Sobotku a ze Sobotky se vracíme zpět na původní trasu do Libošovic.

4. Dál je to klasika kolem Branžeže do Kněžmostu, kde se dáme doleva a pak do prava směr Bakov nad Jizerou. Z Bakova přes Malou Bělou nádherný úsek do Bělé a potom kolem koupaliště směr Ralsko (Kuřívody).

5. Do Mimoně je pak parádní nová silnice a před Mimoní je od Ploužnice krásná nová cyklostezka, kterou máte povinnost použít. Mimoň jsem uváděl v souvislosti s občerstevním a žádná změna tam jinak není. Přes Noviny je také krásný nový asfalt, takže luxusní.

6. Další změna je po sjezdu z Kotle směr Český Dub. Jedeme na Dub až těsně před město a odbočujeme takovou ostrou vracečkou a propojíme to na silnici na Hodkovice. Nejede se tedy přes letiště.

7. Pak už jen návrat na klasický návrat přes Rádlo a jsme zpět. Některé změny jsou vynucené uzavírkami a některé jsou zařazeny tak, aby to navazovalo a dalo nám to kilometry. Takže už pak jen krásný výlet po Jizerkách...

Finišérské triko 2022

2.8.2021

I letos budou mít účastníci dlouhého triatlonu možnost nosit tričko, které vám tento zážitek bude stále připomínat. Navíc bude slušivé a z funkčního materiálu, takže v něm můžete třeba trénovat na další ročník...

Taky máme stále k dispozici pár pěkných funkčních čelenek, které se hodí na chladnější období od podzima do jara.


Charitativní DUATLON

2.8.2022

Jak bylo již napsáno, zvládnou to i děti a užijete si plno srandy...

Jablonecký OCELÁK 2022 - sobota, 13.8.2022

2.8.2022

Letošní ročník OCELÁKA je v přípravách a ani letos to nebude jen tak obyčejný sportovní den. I tento rok jsme zařadili tento "závod" do akcí na podporu handykepovaných. Všichni závodníci svojí účastí nejen dokážou, že není nemožné překonávat překážky a těžké chvíle, ale zároveň přispívají na finanční dar, který pomůže Pavlu Oplovi zkvalitnit jeho sportovní život, který je pro něj neuvěřitelný motiv v cestě jeho nelehkým životem.

Pokud se chcete i vy zapojit aktivně sportovně, můžete se přihlásit ještě stále na dlouhý triatlon, který prověří kromě vaši fyzické kondice i vaši psychickou odolnost. Zapojit se do pomoci můžete ale i během odpoledního programu na přehradě, kde u stánku s občerstvením "U Davida" proběhne Charitativní DUATLON, kde si můžete vyzkoušet zapádlovat na paddleboardu a kousek se proběhnout. Nebojte, tratě jsou opravdu krátké a zvládnou to i děti.


Změny trasy kola 2021 (uzavírky)

4.8.2021

Jelikož jsou na trati i letos nějaké uzavírky, jsme nuceni trochu pozměnit trasu kola. Jedná se o 2 objížďky, které jsou již zapracované v trasách zde: přejít na mapy tratí

Původní trasa šedá, nová trasa červená.


Finišérské triko a účastnická čelenka

5.7.2021

Jak se vám líbí? Že to musíte mít....?


Částečný OCELÁK 2021

3.7.2021

Pokud se chcete zúčastnit jen některé části OCELÁKA, zaregistrujte se také a do poznámky uveďte, na jakou část se chystáte. Usnadníte nám plánování.

NOVÁ NOHA PRO TOMÁŠE

22.6.2021

Letošní ročník bude speciální! Patronem Oceláka se stal Tomáš Novotný, který zrovna leží v Motolské nemocnici. Zapojili jsme se do společného projektu (eleven, Tým Skládačky a IRONPEOPLE), kterým mu chceme pomoci vrátit se zpět ke sportu a normálnímu životu. Kromě samotného závodu proběhne odpoledne doprovodný charitativní program, do kterého se může zapojit široká veřejnost. Výnos z této akce a závodu bude věnován Tomášovi jako příspěvek na Ottobock Genium x3. Více podrobností budeme postupně zveřejňovat na Facebooku.

Jablonecký Ocelák 2021

28.5.2021

I letos se tato nejprestižnější společenosko-sportovní událost roku bude konat a uděláme si krásnou sobotu. Kdo by chtěl přiložit ruce k dílu, či jinak přispět na tuto ojedinělou akci pro pár přátel, tak nás můžete kontaktovat a domluvit se na podrobnostech.

Letos jsem se rozhodnul posunout tuto akci o kousek dál. Jsou mezi námi kamarádi, kteří si to již jen tak vyzkoušeli, zda je v jejich silách absolvovat v jednom dni tyto krásné tratě v objemech 3,8km plavání, 180km cylistiky a 42km běhu. A protože máme rádi výzvy, tentokát si můžeme stanovit svoje osobní cíle o něco výše, než jen Oceláka dokončit. I tento rok je samozřejmě možné se postavit na start s cílem stát se Ocelákem a dokončit celou trať bez ohledu na časový limit. Ale kdo by chtěl své cíle směřovat ke sportovnímu výkonu, může si stanovit nějaký svůj čas, ve kterém by to chtěl zvládnout. A nemusíte si kvůli tomu hned pořizovat speciální hodinky, nebo na to nějak extra myslet, letos totiž pojedeme Oceláka s elektronickou časomírou, která se nám o změření časů postará.

Jaro začalo a nám tedy nebrání nic v tom, abychom se na tuto událost roku 2021 co nejlépe připravili.

Těším se na vás na startu v sobotu 14.8.2021 v 5:00.


Aktuální informace k akci 2020

21.6.2020

Z technických důvodů jsou veškeré informace k závodu aktualizovány pouze na Facebooku. Pro přechod na FB stránky klikněte ZDE.

Přihlásit se můžete online a počet účastníků je omezen na 20. Pro registraci klikněte ZDE.

Na FB naleznete informace o TRI-CLUBU a dalších plánovaných akcích. ZDE přejdete na FB stránky TRI¨-CLUBU.
Děkujeme za pochopení.

Základní informace

21.6.2020

Letošní 2. ročník Jabloneckého OCELÁKA se bude konat v sobotu 15. srpna 2020. Trasy zůstávají stejné (jen drobné úpravy) a i celkové pojetí akce se zásadně měnit nebude. Vlastně asi ani není co měnit. I letos tedy máte příležitost si vyzkoušet dlouhý triatlon, který vás provede na svých trasách překrásnými kouty naší přírody, a nudit se určitě nebudete. 3,8km plavání v jablonecké přehradě bude za ranního svítání nevšedním zážitkem, po kterém vás trasa 180km cyklistiky provede nádherným okruhem s výhledem na Krkonoše, protáhne vás Českým rájem a s pohledy na dominantu Libereckého kraje Ještěd vás opět vrátí zpět do Jablonce. V depu, o kterém se ani nezdá účastníkům slavného Hawaii Kona Iron Man, se připravíte na závěrečný orgasmický 42km dlouhý běh překrásnými kouty Jizerských hor. A nebude to žádné utrpení, ale kochačka s několika klasickými místy pro občerstvení. Lahůdkou bude doběh kolem zaplněné jablonecké přehrady, kde vás budou obdivovat tisíce lidí válejících se na plážích, či sedících až polehávajících u místních stánků.

Toto bude váš nejlepší zážitek roku 2020 – Jablonecký OCELÁK!!!